fbpx
Neváhajte a kontaktujte nás

 

*Odoslaním tohto formulára, ako dotknutá osoba udeľujem súhlas so spracúvaním svojich osobných a kontaktných údajov, v rozsahu tohto formulára, za účelom evidencie v systéme, zasielania newsletterov a kontaktovania zo strany Cvičisko

Odborný Kinesiotaping

KinesioTaping

Čo vlastne Kinesiotaping je? Fixačný Taping ako taký, je v športe známy už dlhé desaťročia. Využíval sa na spevnenie svalov, kĺbov a šliach. Ale treba podotknúť, že nie je taping ako taping. Určite sa stretávate už aj v bežnom živote s elastickými „farebnými páskami“, ktoré sa lepia na problémové miesta nielen u športovca.

Kinesiotape sa môže pýšiť hneď niekoľkými výhodami oproti fixačnému tapu. Jeho vlákna sú zo 100% bavlny čo umožňuje jeho priedušnosť elasticitu a rýchle schnutie. Neobmedzuje pohyb, prispôsobuje sa povrchu tela, eliminuje bolesť a telo po jeho aplikácii je plne funkčné. Ďalej medzi jeho výborne vlastnosti patrí aj vodeodolnosť a jeho hypoalergénne vlastnosti vytvárajú

skvelé podmienky pre využitie kinesiotapu v terapii športovca. Pri nadmernej telesnej záťaži dochádza k poškodeniu (najčastejšie mechanickom) svalov, kĺbov a šliach. Správnou aplikáciou kinesiotapu  vieme dosiahnuť úľavu pri množstve problémov:

– Úľava pri preťažení
– Redukcia bolesti
– Zmiernenie svalových dysbalancií
– Zmiernenie opuchu
– Zvýšenie prekrvenia
– Zlepšenie rozsahu pohybu
– Redukcia zápalov a bolesti
– Hojenie jaziev
– Redukcia bolesti pri tehotenstve
– Podpora svalov, kĺbov a šliach
– Prevencia voči zraneniu
KinesioTaping

Kinesiotape je výborná terapeutická pomôcka pri akútnom, rehabilitačnom ale aj chronickom probléme a spolu s ďalšími rehabilitačnými a tréningovými postupmi môže Vašu starosť vyriešiť. Nezabúdajte však na to, že neznalosť a nesprávna aplikácia kinesiotapu Váš problém nevyrieši.

Odstraňuje bolesti chrbtice, ramien a hlavy

Lieči ``golfový`` a ``tenisový lakeť``

Pomáha pri plochých nohách, nestabilite kotníkov a kolien

Tak neváhajte a ozvite sa nám.

Email: info@cvicisko.com

 

Telefón: 0918 437 132

 

Adresa:
Cvičisko 1, Prievozská 1978/6, 821 09 Bratislava
Cvičisko 2, Stromová 54, 831 01 Bratislava