Neváhajte a kontaktujte nás

 

*Odoslaním tohto formulára, ako dotknutá osoba udeľujem súhlas so spracúvaním svojich osobných a kontaktných údajov, v rozsahu tohto formulára, za účelom evidencie v systéme, zasielania newsletterov a kontaktovania zo strany Cvičisko

 

DNS

DNS (Dynamická neuromuskulárna stabilizácia) je terapeutický a diagnostický koncept, ktorý využíva znalosť kľúčových princípov ľudskej motoriky. Je ideálne pre všetkých s bolesťami pohybového aparátu, ale aj pre športovcov, ktorí chcú zlepšiť svoje športové výkony a uchrániť sa od bolestí.

Metóda je založená na princípoch vývojovej kineziológie, čo znamená, že cviky sa vykonávajú vo vývojových polohách dieťaťa ako napríklad šikmý sed, poloha na štyroch a pod. V týchto polohách sú kĺby v neutrálnej polohe, vďaka čomu nedochádza k nadmernému tlaku na okolité štruktúry.

Pri cvičení DNS dochádza k zapojeniu svalov z hľadiska ich začlenenia do biomechanických reťazcov. Výhoda spočíva v spoločnej aktivácii svalových skupín, ktoré patria do daného pohybového vzorca. Tým sa u vás dokáže nastaviť tzv. centrovaná poloha v jednotlivých kĺboch a následne v nej budete  cvičiť a stabilizovať jednotlivé segmenty. Cvičením sa zdokonalí vaše dýchanie, zlepší vnímanie tela, a vďaka tomu dokážete odstrániť chybné pohybové stereotypy aj behom bežných denných aktivít.

DNS metóda nemá žiadne kontraindikácie, cvičiť podľa nej môže každý

odstránenie chybných pohybových stereotypov

účinné odstránenie bolesti pohybového ústrojenstva

Tak neváhajte a ozvite sa nám.

Email: info@cvicisko.com

 

Telefón 1: 0915 836 896

Telefón 2: 0907 639 496

 

Adresa:
Cvičisko 1, Tomášikova 26, 821 01, Bratislava
Cvičisko 2, Stromová 54, 831 01 Bratislava

*Odoslaním tohto formulára, ako dotknutá osoba udeľujem súhlas so spracúvaním svojich osobných a kontaktných údajov, v rozsahu tohto formulára, za účelom evidencie v systéme, zasielania newsletterov a kontaktovania zo strany Cvičisko